University Of Ibadan Produces Rice, 10kg Costs N4k, 25kg Costs N9,500 (Pics)

Filed in Nigeria Universities Updates | By Emmanuel Worthwhile | Last Modified On

 University Of Ibadan, UI Produces Rice, 10kg Costs N4k, 25kg Costs N9,500 (See Pictures). Faculty of Agriculture,University of Ibadan has ventured into rice production.A 10kg bag of the rice costs N4000 while a 25kg bag costs N9,500.

University Of Ibadan, UI Unibadan Admission

 

Enter your email below to get free and fresh content delivered automatically each time we publish. We respect your Privacy. You're Safe! No Spam Either!

Tags:

Emmanuel Worthwhile

Emmanuel Worthwhile is the founder and editor of NGSchoolz. He loves to share education news from various sources to keep readers informed. Learn more about him here and connect with him on Facebook and Google +

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!